Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Mal by som predať teraz byt?

Pridané: 19.11.2020

Predaj vášho domu je veľké rozhodnutie. U nás v Hypo Consulting  - reality vám pomôžeme pochopiť trh a všetky ďalšie faktory. Nižšie je zopár otázok, ktoré vám pomôžu s rozhodovaním či pre Vás predaj bytu teraz dáva zmysel.

Je teraz trh v prospech predávajúceho?

Ak sa byty a domy v okolí Vášho domova predávajú za vysoké ceny, pravdepodobne to znamená, že je stále väčší dopyt ako ponuka. Toto hrá v prospech predávajúceho, ktorý môže získať pekný zisk z predaja. Zaujíma vás, akú má vaša nehnuteľnosť cenu? Radi pomôžeme, náš maklér vám bezplatne spraví odhad nehnuteľnosti a porovná ju s trhom.

Už to viac nie je domov ktorý vám vyhovuje?

Rozrastá sa vám rodina o nového člena, vaše deti sa osamostatňujú alebo by ste boli radšej aby vaši rodičia boli nablízku.  Život sa mení a tieto zmeny môžu bývanie robiť buď príliš malé, veľké alebo iba nevyhovujúce vašim potrebám. Takisto môže byť nová práca príliš ďaleko alebo ste začali pracovať z domova a to vám dáva možnosť zmeny. Uistite sa, že zvážite všetky osobné okolnosti, ale aj podmienky na trhu ak sa práve teraz rozhodujete či je ten pravý čas.

Môžete si dovoliť váš byt a udržiavať ho?

Ak strata zamestnania alebo rozvod spôsobili, že splácanie vašej hypotéky je takmer nemožné, mohlo by byť múdrejšie znížiť náklady a uspokojiť sa s menším bývaním v rámci vašich terajších možností. Ľudia blízko dôchodku alebo rodiny s deťmi často zvažujú predaj mestského bytu a presun na miesto, kde je väčší pokoj a viac možností na relax a pobyt v prírode.