Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

5 dôvodov prečo by ste nikdy nemali predávať, alebo kupovať nehnuteľnosť bez makléra

Pridané: 22.11.2022

Je klasické sobotné ráno. Práve ste si spravili kávu, zapli počítač a pozreli ponuku nehnuteľnosti vo vašom okolí predtým ako začnú obhliadky.

Robíte si analýzy, odhady, koniec koncov, akékoľvek informácie, ktoré by ste mohli potrebovať, máte na dosah ruky online, však? To je ale iba váš vlastný úsudok.

Milý Predajca ( alebo kupujúci!) – my vieme že to dokážete sami, ale naozaj by ste nemali. Toto je pravdepodobne vaše najväčšie finančné rozhodnutie vášho života a potrebujete odborníka ak chcete aby všetko prebehlo správne. Tu je 5 dôvodov prečo.

1. Skúsenosti

Kupujúci si chce zobrať hypotéku a vy neviete či ju dostane a na dobré slovo predávať nechcete? Náš tým špecialistov to za vás vyrieši. Nehovoriac o tom, že sa nebudete musieť zaoberať tým, čo, ako a kde je potrebné doložiť, či sú všetky právne náležitosti zo strany kupujúcich v poriadku. Tieto veci na vlastnú päsť nemusia vždy dopadnúť dobre. S odborníkom znalým svojmu oboru, sa vám nič z tohto nestane.

2. Majú super rýchle vyhľadávacie schopnosti

Internet je úžasný. Viete tam nájsť skoro všetko a vždy! Na správnej internetovej stránke, také aké si všetci denne prezeráme, dokážeme nájsť stovky nehnuteľností, hocikedy a hocikde bez pomoci iných. Ale hádajte čo! Dobrý realiťák vie aj o „podpultových“ nehnuteľnostiach. Niekedy sú nehnuteľnosti na predaj, no nie sú aktívne ponúkané a zverejňované na internete. Dobrý realiťák vám pomôže tieto skryté poklady nájsť. S nami objavíte desiatky takýchto nehnuteľností v ponuke, kontaktujte nás a radi Vám to dokážeme. Dobrý realiťák pozná plusy a mínusy jednotlivých lokalít, tak vás vie upozorniť aj na niečo čo by ste za normálnych okolností mohli prehliadnuť.

3. Diplomat so srdcom bojovníka

Predaj vašej nehnuteľnosti je vloženie obrovskej dôvery do makléra a celej realitnej kancelárie ako takej. Chceme preto vidieť že maklér, ktorý nás zastupuje robí všetko a ešte aj trocha navyše pre to, aby predaj prebehol za čo najlepších možností.

V tejto dobe keď trh doslova horí, sa určite stretnete s vyjednávaním o cene bytu. Môžete očakávať veľkú konkurenciu, čisto hotovostné ponuky a občas aj podlé vyjednávacie taktiky. Nezišiel by sa vám na vašej strane profesionálny vyjednávač s nemalou dávkou dôvtipu?

4. Sú v spojení so všetkými

Maklér možno nie je vševed, ale ich skutočná misia je vedieť o každom kto by mohol pomôcť v procese predaja. Hypotekárneho špecialistu, právnikov – odborníkov na právo nehnuteľností, súdnych znalcov, home stagerov, bytových dizajnérov.... zoznam ďalej pokračuje a oni všetci sú v mobile dobrého realiťáka. Využite ich.

5. Sú to Vaši radcovia, dátový analytici,terapeuti.... všetko v jednom

Jedna vec o realiťákoch: Nosia veľa rozličných klobúkov. Áno, sú to obchodníci, ale majú toho dosť na ramenách, svoju odmenu si zaslúžia. Sú stále na cestách, míňajú svoje vlastné peniaze aby dostali vašu nehnuteľnosť do čo najlepšej kondície a dbajú na to, aby bol obchod uzatvorený za čo najlepších podmienok. Samozrejme, pracujú pre vás takmer v každých denných a nočných hodinách, či už potrebujete viac informácií o stave obchodu alebo len niekoho, s kým sa budete môcť porozprávať ohľadom predaja pre ktorý ste sa rozhodli. Toto je jedno z vašich zásadných životných rozhodnutí a nie je to niečo čo dobrý realiťák berie na ľahkú váhu.